Kdy změnit výši minimálních záloh na sociální a zdravotní pojištění?

Vydělávejte peníze psaním nebo prodejem článků.

 1. Zaregistrujte se na Copywriting.cz.
 2. Odpovídejte na poptávky.
 3. Pokud vás inzerent vybere, sepište článek.
 4. Po odsouhlasení článku dostanete zaplaceno.

Vydělávejte psaním článků »

AKTUÁLNĚ

Změny minimálních záloh na sociální a zdravotní pojištění pro rok 2015 naleznete v článku  Jak se změní výše minimálních záloh na zdravotní a sociální pojištění pro rok 2015?

Na úvod chci zdůraznit, že uvedené minimální platby záloh platí pro OSVČ, která má podnikání jako hlavní činnost a v přehledech pro ČSSZ a zdravotní pojišťovnu jim vyšla částka nižší, než je minimální výše zálohy, nebo pro podnikatele, kteří začali v minulém nebo tomto roce podnikat.

Změna výše minimálních záloh na sociální a zdravotní pojištění

Vzhledem k tomu, že jsem začal podnikat teprve v průběhu minulého roku 2012, platil jsem doposud minimální zálohy na sociální (1 836,-Kč) a zdravotní (1 697,-Kč) pojištění.

Pro rok 2013 se minimální výše těchto záloh mění směrem nahoru. Minimální výše zálohy pro sociální pojištění je 1 890,-Kč a pro zdravotní pojištění 1 748,-Kč.

V měsíci leden 2013 ještě u mě probíhají platby záloh na sociální a zdravotní pojištění za měsíc prosinec 2012, tedy v původní výši platné pro rok 2012.

Změny výše plateb záloh pro rok 2013 vám chci nyní popsat.

Změna záloh u sociálního pojištění

Nově začínající podnikatel v roce 2013 platí už novou minimální zálohu na sociální pojištění ve výši 1 890,- Kč a zaplatí ji od 1. do 20. dne následujícího měsíce (pokud začne podnikat v lednu, tak zaplatí zálohu za leden v termínu od 1. února do 20. února).

Podnikatel, který začal podnikat v minulém roce 2012 a platil doposud minimální zálohy na sociální pojištění, tak bude i nadále platit zálohy ve výši platné pro rok 2012 (tedy 1 836,-Kč). Ke změně výše zálohy dojde až za měsíc, ve kterém podal podnikatel přehled ČSSZ, a to na částku, která mu v přehledu vyjde jako nová výše zálohy, nebo pokud mu vyjde částka menší, než je minimální záloha, tak bude platit nově zálohy právě ve výši 1 890,- Kč. Pokud tedy například podá přehled v měsíci dubnu, tak platí novou výší záloh od měsíce dubna, a záloha za měsíc duben je splatná od 1. května do 20. května.

Změna záloh u zdravotního pojištění

Nově začínající podnikatel v roce 2013 platí už novou minimální zálohu na zdravotní pojištění ve výši 1 748,- Kč a zaplatí ji do 8. dne následujícího měsíce (pokud začne podnikat v lednu, tak zaplatí zálohu za leden v termínu do 8. února).

Podnikatel, který začal podnikat v minulém roce 2012 a platil doposud minimální zálohy na zdravotní pojištění, tak na rozdíl od sociálního pojištění bude už od ledna platit nové minimální zálohy na zdravotní pojištění ve výši 1 748,-Kč. Nebude tedy čekat se změnou záloh až na měsíc, ve kterém podává přehled pojišťovně. Samozřejmě po podání přehledu pojišťovně se příslušná výše zálohy upraví dle toho, jak si ji vypočte v přehledu. Pokud tedy například podá přehled v měsíci dubnu, tak platí novou výší záloh od měsíce dubna, a záloha za měsíc duben je splatná do 8. května.

Vydělávejte peníze psaním nebo prodejem článků.

 1. Zaregistrujte se na Copywriting.cz.
 2. Odpovídejte na poptávky.
 3. Pokud vás inzerent vybere, sepište článek.
 4. Po odsouhlasení článku dostanete zaplaceno.

Vydělávejte psaním článků »Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

 1. rardlaurl napsal:

  https://www.prisonfellowship.org/members/merim/
  or

  How To Hack NUTAKU Gold With Cheat Engin AUGUST 2020

  KW:
  Nutaku Gold COINS Hack iOS OCTOBER 2020
  Nutaku COINS Hack Tool Crack Download OCTOBER 2020
  NUTAKU Gold Hack Apk Free Download OCTOBER 2020
  Nutaku Hack OCTOBER 2020
  NUTAKU Hack Download OCTOBER 2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *