Časté chyby 3: Neoznámení zpracování osobních údajů ÚOOÚ

Vydělávejte peníze psaním nebo prodejem článků.

  1. Zaregistrujte se na Copywriting.cz.
  2. Odpovídejte na poptávky.
  3. Pokud vás inzerent vybere, sepište článek.
  4. Po odsouhlasení článku dostanete zaplaceno.

Vydělávejte psaním článků »

Pokud při své podnikatelské činnosti potřebujete zpracovávat osobní údaje jiných osob nebo subjektů, je třeba, aby se správce osobních údajů řídil Zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Veškeré informace jsou dohledatelné na webu Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), takže pokud potřebujete získat podrobné informace, nebo při pochybnostech se obrátit na někoho s dotazem, je web ÚOOÚ to pravé místo.

Ke zpracování osobních údajů může dojít například při registraci do e-shopu, při registraci do katalogu firem, při registraci k získání slevy apod., tedy všude tam, kde poskytuji osobní údaje ke zpracování jinému subjektu.

Jak a kde oznámit zpracování osobních údajů?

Abychom mohli zpracovávat osobní údaje, je potřeba ÚOOÚ předem oznámit zpracování osobních údajů. Lze tak jednoduše učinit přímo na jejich stránkách vyplněním formuláře Oznámení o zpracování (změně zpracování) osobních údajů podle § 16 zákona č. 101/2000 Sb. Vyplnění formuláře zabere cca půl hodiny a je zcela zdarma. Poté v řádu několika málo dnů (lhůta je do 30 dnů) budete informování o schválení žádosti a vaše oznámení bude zveřejněno v Registru.

Co by nemělo na webu chybět?

Pokud subjekt na vašem webu vyjadřuje souhlas se zpracováním osobních údajů, takový souhlas musí být i odvolatelný a se způsobem odvolatelnosti souhlasu musí být také obeznámen.

Dále by na vašem webu mělo být umístěno prohlášení o zpracování osobních údajů, kde je uvedeno, pro jaký účel zpracování a k jakým osobním údajům je souhlas dáván, jakému správci a na jaké období.

Vydělávejte peníze psaním nebo prodejem článků.

  1. Zaregistrujte se na Copywriting.cz.
  2. Odpovídejte na poptávky.
  3. Pokud vás inzerent vybere, sepište článek.
  4. Po odsouhlasení článku dostanete zaplaceno.

Vydělávejte psaním článků »Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *