Časté chyby 1: Chybějící doklad o zaplacení zboží nebo služeb

Vydělávejte peníze psaním nebo prodejem článků.

 1. Zaregistrujte se na Copywriting.cz.
 2. Odpovídejte na poptávky.
 3. Pokud vás inzerent vybere, sepište článek.
 4. Po odsouhlasení článku dostanete zaplaceno.

Vydělávejte psaním článků »

Tímto dnešním článkem bych chtěl načít sérii postupně dalších navazujících krátkých článků o častých chybách, kterých se dopouští nejen drobní živnostníci v počátcích, ale i v průběhu podnikání,  a přitom je někdy velice jednoduché se jich vyvarovat.

Doufám, že vám budou postupně uveřejňované články k užitku, a vyhnete se tak díky nim možným problémům.

V dnešním prvním článku bych popsal docela častý jev, který jsem zpozoroval v dotazech v různých diskusních fórech o podnikání, a sice chybějící doklad o zaplacení.

V případě, že se rozhodneme vést daňovou evidenci, je třeba evidovat příjmy a výdaje. V případě evidence výdajů je třeba získat při každé platbě doklad o skutečném zaplacení částky.

 • Pokud platíme dodavateli převodem na bankovní účet, je to jednoduché, takovým dokladem je výpis z bankovního účtu za každý měsíc.
 • Pokud platíme hotově, je takovým dokladem např. příjmový pokladní doklad, který nám předá dodavatel, pokud nám předá fakturu za hotové, je třeba mít na ní opět potvrzené převzetí hotovosti.
 • Pokud ovšem platíme formou dobírky, je třeba si od poštovního doručovatele, nebo od kurýrní přepravní společnosti vyžádat i potvrzení o zaplacení příslušné částky.

Nestačí tedy mít v balíku přiloženu fakturu, ale je třeba k ní připojit i příslušnou stvrzenku o zaplacení částky. Pod pojmem faktura si můžeme představit jen jakousi výzvu k zaplacení, a teprve výpis z účtu nebo potvrzení o zaplacení, je dokladem o skutečném zaplacení této výzvy (faktury).

Vydělávejte peníze psaním nebo prodejem článků.

 1. Zaregistrujte se na Copywriting.cz.
 2. Odpovídejte na poptávky.
 3. Pokud vás inzerent vybere, sepište článek.
 4. Po odsouhlasení článku dostanete zaplaceno.

Vydělávejte psaním článků »Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *