Na internetu už se dá prodávat ledacos, třeba i hov..

Před několika měsíci jsem si všiml náhodně článku, kde byla představená na naše poměry neobvyklá a nová služba pro zákazníky pod názvem DarujHovno.cz.

Co se asi pod tímto názvem skrývá je zřejmé. Jedná se o službu, díky které můžete objednat anonymní zaslání sloního trusu v úhledně zabaleném balíčku Českou poštou. Vyberete si tedy někoho, koho chcete „potěšit“ tímto dárkem, objednáte si jeho odeslání na příslušné jméno a adresu, a po zaplacení bude balíček odeslán.

Na hlavní stránce webu je také odkaz s vypsanými příjemci balíčku, a jak lze odvodit, adresátem už se stal i jeden člen naší vlády. V této souvislosti připomínám, že jen při odesláním balíčků všem členům vlády a všem poslancům a senátorům by se tržby pohybovaly kolem částky 86 500 Kč. Jen je třeba počítat s tím, že ne ke všem poslancům (zejména k těm, kteří pobývají toho času ve věznicích) se dárkové balení skutečně dostane.

Provozovatelé této služby mají i stránky na facebooku. Jak je vidět, služba si získala mnoho sympatizantů, protože počet fanoušků se přehoupl přes 4 500.

Služba už podle provozovatelů měla od 1.1.2013 do 31.3.2013 již 100 objednávek, takže je vidět, že o zasílání hoven nějaký zájem je.

A teď to hlavní, pokud se vám tento neobvyklý způsob podnikání líbí, máte možnost se tím zabývat na plný úvazek. Celý projekt je totiž na prodej v aukci na Webtrhu. Začalo se dražit od koruny, nyní se aktuální nabídka přehoupla už přes 20 000 Kč a lze předpokládat, že se ještě v závěru aukce strhne o koupi bitva. Konec aukce je 14.4.2013.

Aby to vydělávání peněz nebylo zase tak jednoduché, bude nutné pro úspěšnost celého projektu vynaložit poměrně velkou částku na jeho propagaci, protože na rozdíl třeba od prodeje elektroniky, o které každý ví, že si ji může na internetových obchodech koupit, tak o tom, že si můžete objednat zaslání sloního trusu určitě většina národa obeznámena není.

Dalším úskalím může být to, že se určitě objeví spousta vykuků s nově založenými projekty s podobným zaměřením. Jeden takový už se objevil a jmenuje se DarujHovna.cz. Ale jak je vidět na facebookovém profilu, počet fanoušků je řádově nižší.

Na aukci na Webtrhu si také můžete přečíst bližší informace o projektu vč. nákladů na provoz, nebo o logistickém zázemí, které provozovatel projektu shrnul v této větě:

Hovna skladujeme doma ve skříni, přes krabičky hovna nesmrdí.

Kdo by si třeba v tomto konkrétním oboru nevěřil, mám pro něj radostnou zprávu. Domény PosliPrd.cz a DarujPrd.cz jsou stále volné…


1 názor na “Na internetu už se dá prodávat ledacos, třeba i hov..”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru