Užitečné pluginy do WordPressu II.

AKTUÁLNĚ: Máte čas a sháníte přivýdělek?

Baví vás psaní? Vydělávejte si prodejem textů a článků:

  • Copywriting.cz – pište a prodávejte své články za peníze
  • Linketica.com – publikujte obsah na svém webu, magazínu nebo blogu za peníze

Přináším další várku užitečných pluginů ve WordPressu, které používám na těchto i ostatních webových stránkách.

Google XML Sitemaps

Pomocí tohoto pluginu vytvoříte tzv. sitemapu, tedy soubor ve formátu XML, která napomáhá vyhledávačům indexovat vaše stránky.

List category posts

Tento plugin vám umožní vytvořit seznam článků z určité kategorie (rubriky). Seznam můžete vložit na stránku nebo pomocí widgetu do sidebaru.

Příklad můžete vidět například na stránce Seriál Časté chyby OSVČ.

MaxButtons: WordPress Button Generator

Plugin pro vytvoření buttonů / tlačítek, prvků call-to-action. Můžete si definovat vlastnosti tlačítka jako je jeho velikost, barva, font, odkaz, na který tlačítko a další.

Příklad můžete vidět zde, jedná se o tlačítko s odkazem na facebook, kde prezentuji své služby.

[maxbutton id=”2″]

Simple Tags

Plugin umožňuje ke každému článku vkládat tagy, česky štítky. Jedná se vlastně o slova, která přiřazujeme ke každému článku a která by měla charakterizovat heslovitě, co v článku najdeme.

Pomoc widgetu pak můžete zobrazit shluk těchto štítků na svých stránkách, tak jako to vidíte i na tomto blogu, shluk štítků je umístěn v pravém sidebaru dole. Jak vidíte, některé štítky jsou zobrazeny větším písmem než ostatní. Čím větší písmo, tím více článků zobrazíte kliknutím na tento štítek, protože je tento štítek uveden u více článků.

Štítky lze tedy použít jako jakousi formu navigace na svém webu.

Stránky se štítky jsou také indexovány vyhledávači (pokud jejich indexaci nezakážete), takže mám vypozorováno, že mám návštěvy uživatelů, kteří zadají určité slovního spojení do vyhledávače, které mám uveden jako tag, a dostanou se tak rovnou k výpisu článků, které tento tag obsahují.

Special Text Boxes

Tímto pluginem můžete docela jednoduše zvýraznit některé části textu, na které chcete upozornit. V pluginu jsou přednastaveny šablony např. pro zobrazení důležitých informací, varování, chyb apod.

Můžete si nadefinovat opět vlastnosti jako jsou barvy, ohraničení, font apod.

PŘÍKLAD
Takto vypadá například šablona pro zobrazení důležité informace.

Wp-Insert

Velice užitečný plugin, pomocí kterého můžete spravovat zobrazování textové i bannerové inzerce v článcích, v sidebarech apod.Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Natálie Nedvědová napsal:

    Ke zvýšení výkonnosti webu jsem také použila call to action prvky. Cenné tipy jsem našla v článku: http://freshface.cz/call-to-action-prvky-ve-wordpressu/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *