Co si myslí politici o podnikatelích a živnostnících?

Josef Středula, po jednání se členy vlády, 2. 2. 2015.

Jestliže někdo platí třetinu toho, co ostatní, tak by normální logické vysvětlení mělo být, že dostane asi jenom třetinu sádry nebo třetinu srdeční chlopně, a tak se to neděje, …

 

Jiří Rusnok, publikováno v týdeníku Reflex, 23. 5. 2013.

Milión OSVČ je naprosto nezdravá situace pro naši skladbu ekonomiky.

 

Jan Mládek, sjezd ČSSD, 16. 3. 2013.

Systém, kdy oni (živnostníci) nepřispívají do systému sociálního pojištění a kde parazitují na zaměstnancích, kde pro zaměstnance je to peklo a pro některé jiné ráj, je dlouhodobě neúnosný.

 

Volební program ČSSD.

To je dlouhodobě neudržitelná situace, OSVČ budou platit vyšší daně než dosud.

Respektujeme, že je žádoucí, aby OSVČ měli o něco málo nižší daně, protože nesou břemeno péče o vlastní příjmy, provází je riziko podnikání a míra pracovní a sociální ochrany OSVČ je také nižší.

 

Protikrizová opatření předkládána KSČM.

Možnost přebírání podniků zasažených krizí jejich zaměstnanci – motivuje
a stabilizuje, předpokládá to v EU zavedený institut zaměstnaneckých rad, definování pravidel pronájmu či výkupu podniků zaměstnanci, včetně vytvoření podpůrných fondů pro tuto formu správy podniků.

 

Jaroslav Zavadil, on-line rozhovor na zpravodajském internetovém portálu iDNES.cz, 15. 4. 2010.

Bohužel v dalších letech se jejich výhody natolik znásobily, že se OSVČ v drtivé většině staly skutečnými černými pasažéry českého daňového a sociálního systému.

 

Andrej Babiš, osobní Twitter účet, 21. 3. 2014.

Všichni by dnes chtěli podnikat. Myslím, že není špatné si alespoň ze začátku zkusit zaměstnanecký poměr a najít úspěch v tvrdé práci.

Slyšeli nebo četli jste také nějaký zajímavý výrok od politiků, odborářů nebo jiných veřejně činných osob na adresu živnostníků a podnikatelů? Napište jej do komentáře pod článkem a já jej umístím do článku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru